Date Away Home Status Links
 
October
Fri. 28 MSOE * 3 #4 Adrian 2 Final
  Northland 2 UW-Superior 9 Final
  Lawrence 1 #11 Eau Claire 8 Final
  Aurora 1 #1 Stevens Point 8 Final
  Lake Forest * 5 Concordia Wisconsin 3 Final
  Marian * 0 #2 St. Norbert 6 Final
  St. Scholastica 2 #12 River Falls 1 Final
  Finlandia 1 UW-Stout 5 Final
Sat. 29 MSOE * 0 #4 Adrian 6 Final
  Lawrence 2 #1 Stevens Point 3 Final - OT
  Finlandia 3 UW-Superior 10 Final
  Northland 4 #12 River Falls 2 Final
  #2 St. Norbert * 7 Marian 0 Final
  Aurora 2 #11 Eau Claire 3 Final
  Youth Night
  Concordia Wisconsin * 2 Lake Forest 3 Final
  St. Scholastica 2 UW-Stout 3 Final
 
November
Fri. 4 Finlandia * 2 Aurora 4 Final
  Lawrence * 2 Marian 5 Final
  MSOE * 2 Concordia Wisconsin 4 Final
  #2 St. Norbert * 7 Lake Forest 0 Final
  #7 Adrian * 6 Northland 2 Final
Sat. 5 #7 Adrian * 5 Northland 3 Final
  Finlandia * 0 Aurora 2 Final
  Lake Forest * 5 #2 St. Norbert 3 Final
  Marian * 1 Lawrence 2 Final
  Concordia Wisconsin * 3 MSOE 3 Final - OT
Tue. 8 UW-River Falls 3 St. Scholastica 2 Final
Fri. 11 Marian * 2 #6 Adrian 4 Final
  Concordia Wisconsin * 5 Finlandia 2 Final
  Lake Forest * 3 St. Scholastica 5 Final
  Aurora * 0 #3 St. Norbert 2 Final
  MSOE * 4 Northland 4 Final - OT
Sat. 12 MSOE * 2 Northland 3 Final
  Marian * 3 #6 Adrian 6 Final
  Concordia Wisconsin * 4 Finlandia 3 Final
  Lake Forest * 3 St. Scholastica 5 Final
  Aurora * 3 #3 St. Norbert 4 Final
Tue. 15 Lake Forest 5 Aurora 0 Final
Fri. 18 UW-Superior 0 #2 St. Norbert 4 Final
  #1 Stevens Point 6 Marian 3 Final
  Finlandia * 0 Lawrence 4 Final
  St. Scholastica * 1 Northland 2 Final
  #15 Eau Claire 5 Concordia Wisconsin 2 Final
  UW-Stout 3 MSOE 4 Final
  UW-River Falls 2 Lake Forest 3 Final
Sat. 19 Finlandia * 0 Lawrence 5 Final
  U.S Under-18 # 8 #3 Adrian 3 Final
  Exhibition
  #1 Stevens Point 3 #2 St. Norbert 5 Final
  UW-Superior 1 Marian 6 Final
  UW-River Falls 5 MSOE 2 Final
  UW-Stout 2 Concordia Wisconsin 3 Final
  Northland * 2 St. Scholastica 8 Final
  #15 Eau Claire 5 Lake Forest 3 Final
Tue. 22 St. Mary's 2 MSOE 5 Final
  Northland 1 #12 Eau Claire 4 Final
Fri. 25 #1 St. Norbert 3 Manhattanville 1 Final
  Concordia Wisconsin 6 Bethel 4 Final
  Nazareth 1 Lake Forest 4 Final
Sat. 26 #1 St. Norbert 2 Manhattanville 3 Final
  Nazareth 0 Lake Forest 6 Final
  Concordia Wisconsin 4 Bethel 0 Final
  Bethel University Arena
  Marian 5 Saint John's (Minn.) 4 Final
  National Hockey Center
  #2 Stevens Point 3 #4 Adrian 6 Final
  Finlandia 1 UW-Superior 8 Final
  Lawrence 1 St. Olaf 4 Final
  Northfield Ice Arena
Sun. 27 St. Thomas 3 #4 Adrian 3 Final - OT
  Lawrence 1 Saint John's (Minn.) 6 Final
  National Hockey Center
  Marian 3 St. Olaf 3 Final - OT
  Northfield Ice Arena
 
December
Fri. 2 #2 Adrian * 10 Finlandia 1 Final
  #3 St. Norbert * 1 Lawrence 1 Final - OT
  Aurora * 2 Concordia Wisconsin 1 Final
  Northland * 1 Lake Forest 6 Final
  St. Scholastica * 3 Marian 4 Final
Sat. 3 #2 Adrian * 4 Finlandia 1 Final
  Northland * 4 Lake Forest 3 Final
  St. Scholastica * 2 Marian 4 Final
  Concordia Wisconsin * 3 Aurora 2 Final
  Lawrence * 1 #3 St. Norbert 2 Final
Fri. 9 UW-River Falls 2 Finlandia 0 Final
  #2 Adrian 4 #4 Stevens Point 4 Final - OT
  #6 Augsburg 3 Lawrence 5 Final
  St. Scholastica 4 Gust. Adolphus 1 Final
  UW-Superior 4 MSOE 6 Final
Sat. 10 #15 St. Thomas 2 #3 St. Norbert 4 Final
  UW-River Falls 1 Finlandia 0 Final
  St. Mary's 7 Aurora 2 Final
  UW-Superior 0 MSOE 0 Final - OT
  Saint John's (Minn.) 3 St. Scholastica 2 Final - OT
  #2 Adrian 3 #4 Stevens Point 4 Final
Sun. 11 St. Mary's 5 Aurora 0 Final
Tue. 13 Northland 6 UW-Stout 5 Final
Sat. 31 Trinity (Conn.) 2 Adrian 1 Final
  Marian 1 UW-Eau Claire 5 Final
 
January
Fri. 6 Aurora * 2 #4 Adrian 9 Final
  Finlandia * 2 St. Scholastica 4 Final
  Marian * 4 Northland 2 Final
  Lawrence * 3 Concordia Wisconsin 4 Final
  Lake Forest * 3 MSOE 2 Final
Sat. 7 Aurora * 2 #4 Adrian 6 Final
  Marian * 5 Northland 3 Final
  Finlandia * 3 St. Scholastica 5 Final
  Concordia Wisconsin * 4 Lawrence 3 Final
  MSOE * 3 Lake Forest 2 Final
Wed. 11 Northland 1 #3 Stevens Point 1 Final - OT
Fri. 13 #1 St. Norbert * 7 Finlandia 1 Final
  St. Scholastica * 3 MSOE 3 Final - OT
  Concordia Wisconsin * 1 Marian 2 Final
  Lawrence * 2 Aurora 2 Final - OT
  #6 Adrian * 5 Lake Forest 1 Final
Sat. 14 #1 St. Norbert * 3 Finlandia 0 Final
  Lawrence * 5 Aurora 3 Final
  St. Scholastica * 6 MSOE 4 Final
  #6 Adrian * 5 Lake Forest 2 Final
  Marian * 3 Concordia Wisconsin 1 Final
Fri. 20 #1 St. Norbert * 3 #7 Adrian 1 Final
  Lawrence * 2 St. Scholastica 7 Final
  Aurora * 1 Northland 6 Final
  Lake Forest * 1 Marian 2 Final
  Concordia Wisconsin 1 UW-Stout 3 Final
  Finlandia * 3 MSOE 4 Final
Sat. 21 Aurora * 1 Northland 9 Final
  #1 St. Norbert * 4 #7 Adrian 2 Final
  Finlandia * 1 MSOE 5 Final
  Lawrence * 1 St. Scholastica 2 Final
  Marian * 3 Lake Forest 4 Final
Fri. 27 St. Scholastica * 1 Aurora 3 Final
  Concordia Wisconsin * 4 #1 St. Norbert 2 Final
  #8 Adrian * 5 Lawrence 3 Final
  Finlandia * 0 Northland 6 Final
  Marian * 1 MSOE 3 Final
Sat. 28 St. Scholastica * 4 Aurora 3 Final
  #8 Adrian * 2 Lawrence 1 Final
  Northland * 3 Finlandia 1 Final
  #1 St. Norbert * 0 Concordia Wisconsin 3 Final
  MSOE * 3 Marian 4 Final
 
February
Thu. 2 MSOE * 3 Lawrence 0 Final
Fri. 3 #15 Concordia Wisconsin * 3 St. Scholastica 2 Final - OT
  Lawrence * 2 MSOE 2 Final - OT
  Northland * 1 #3 St. Norbert 5 Final
Sat. 4 #15 Concordia Wisconsin * 3 St. Scholastica 5 Final
  Northland * 2 #3 St. Norbert 5 Final
  Aurora * 1 Lake Forest 7 Final
  Finlandia * 1 Marian 5 Final
Sun. 5 Finlandia * 1 Marian 7 Final
  Lake Forest * 1 Aurora 0 Final
Fri. 10 Lake Forest * 5 Finlandia 2 Final
  St. Scholastica * 0 #2 St. Norbert 2 Final
  #8 Adrian * 8 Concordia Wisconsin 1 Final
  Northland * 4 Lawrence 3 Final
  MSOE * 5 Aurora 3 Final
Sat. 11 Lake Forest * 7 Finlandia 1 Final
  St. Scholastica * 2 #2 St. Norbert 9 Final
  Northland * 5 Lawrence 6 Final - OT
  #8 Adrian * 3 Concordia Wisconsin 1 Final
  Aurora * 0 MSOE 3 Final
Thu. 16 #2 St. Norbert * 1 MSOE 2 Final
  TV: Spectrum Sports
Fri. 17 St. Scholastica * 2 #5 Adrian 6 Final
  Lake Forest * 3 Lawrence 2 Final - OT
  Northland * 6 Concordia Wisconsin 4 Final
  Marian * 4 Aurora 4 Final - OT
Sat. 18 St. Scholastica * 2 #5 Adrian 4 Final
  Aurora * 0 Marian 5 Final
  Northland * 1 Concordia Wisconsin 2 Final
  Lawrence * 1 Lake Forest 6 Final
  MSOE * 3 #2 St. Norbert 5 Final
Wed. 22 Lake Forest % 2 Marian 5 Final
  NCHA Harris Cup Quarterfinals
  Northland % 1 St. Scholastica 3 Final
  NCHA Harris Cup Quarterfinal
Sat. 25 Marian % 1 #5 Adrian 2 Final
  NCHA Harris Cup Semifinals
  St. Scholastica % 0 St. Norbert 4 Final
  NCHA Harris Cup Semifinal
 
March
Sat. 4 #4 St. Norbert % 3 #5 Adrian 2 Final
  2017 NCHA Harris Cup Championship
Sat. 18 #6 Adrian % 6 #2 Stevens Point 3 Final
  NCAA Division III Men's Ice Hockey Championship Quarterfinals
  #8 Augsburg % 3 #3 St. Norbert 4 Final - OT
  NCAA Quarterfinal
Fri. 24 #9 Trinity (Conn.) % 3 #3 St. Norbert 2 Final
  NCAA Division III Championship Semifinals @ Utica, N.Y.
  #6 Adrian % 4 #1 Norwich 5 Final - OT
  2017 NCAA Division III Men's Ice Hockey Championship Semifinals @ Utica, N.Y.--Utica Memorial Auditorium
# Exhibition
* Conference
% Post season