2019-20 Men's Composite Schedule

Date Away Home Status Links
October
Sat. 19 Trine #   Adrian   12:00 PM EDT
  Exhibition game
Sat. 26 UW-Stevens Point #   Lawrence   4:00 PM CDT
Sun. 27 Black/Gold   Adrian   4:05 PM EDT
  Date changed from Oct. 26
 
November
Fri. 1 Adrian   Nichols   3:30 PM EDT
  Buffalo State College Tournament @ Buffalo, N.Y.
  Hamline   Trine   7:00 PM EDT
  Finlandia   UW-River Falls   7:00 PM CDT
  Gust. Adolphus   Lawrence   7:00 PM CDT
  Concordia-M'head   Concordia Wisconsin   7:00 PM CDT
  Aurora   St. Olaf   7:00 PM CDT
  St. Scholastica   Augsburg   7:00 PM CDT
  Ed Saugestad Rink
  St. Norbert   UW-Stevens Point   7:00 PM CDT
  Lake Forest   St. Mary's   7:00 PM CDT
  St. Thomas   MSOE   7:05 PM CDT
Sat. 2 Adrian   Buffalo State/Manhattanville   TBA
  Buffalo State College Tournament (Championship or 3rd Place Game) @ Buffalo, N.Y.
  St. Thomas   Concordia Wisconsin   2:00 PM CDT
  Concordia-M'head   MSOE   2:05 PM CDT
  Hamline   Trine   4:00 PM EDT
  Lake Forest   St. Mary's   3:00 PM CDT
  Gust. Adolphus   Lawrence   4:00 PM CDT
  Finlandia   UW-River Falls   5:00 PM CDT
  Aurora   St. Olaf   7:00 PM CDT
  UW-Stevens Point   St. Norbert   7:00 PM CDT
  UW-Stout   Marian   7:00 PM CDT
  Augsburg   St. Scholastica   7:00 PM CDT
Fri. 8 Aurora *   Finlandia   7:15 PM EST
  Lake Forest *   St. Norbert   7:00 PM CST
  Trine *   Lawrence   7:00 PM CST
  Adrian *   Marian   7:00 PM CST
  Concordia Wisconsin *   St. Scholastica   7:00 PM CST
  Northland   MSOE   7:05 PM CST
Sat. 9 Aurora *   Finlandia   4:00 PM EST
  Lake Forest *   St. Norbert   4:00 PM CST
  Adrian *   Marian   4:00 PM CST
  Concordia Wisconsin *   St. Scholastica   4:00 PM CST
  Trine *   Lawrence   4:00 PM CST
  Northland   MSOE   7:00 PM CST
Wed. 13 MSOE * ^   Lake Forest   7:00 PM CST
Fri. 15 St. Norbert *   Trine   7:00 PM EST
  Finlandia *   Adrian   7:05 PM EST
  Lawrence *   Aurora   7:00 PM CST
  St. Scholastica *   MSOE   7:05 PM CST
  Lake Forest *   Marian   8:00 PM CST
Sat. 16 Finlandia *   Adrian   3:05 PM EST
  St. Norbert *   Trine   5:00 PM EST
  St. Scholastica *   MSOE   4:05 PM CST
  Lawrence *   Aurora   7:00 PM CST
  Marian *   Lake Forest   7:00 PM CST
Tue. 19 Aurora   Lake Forest   7:00 PM CST
Fri. 22 Trine *   St. Scholastica   7:00 PM CST
  St. Norbert *   Marian   7:00 PM CST
  Concordia Wisconsin * ^   Aurora   7:00 PM CST
  Finlandia *   Lawrence   7:00 PM CST
Sat. 23 Trine *   St. Scholastica   4:00 PM CST
  Finlandia *   Lawrence   4:00 PM CST
  Marian *   St. Norbert   7:00 PM CST
  Aurora * ^   Concordia Wisconsin   7:00 PM CST
Tue. 26 St. Scholastica   Saint John's (Minn.)   7:00 PM CST
  National Hockey Center
  MSOE   St. Mary's   7:05 PM CST
  Saint Mary's Ice Arena
Fri. 29 Lawrence   Neumann   7:00 PM EST
  St. Norbert   Stevenson   7:00 PM EST
  Marian   UW-Stevens Point   7:00 PM CST
  Finlandia   Northland   7:00 PM CST
  Concordia Wisconsin   Bethel   7:00 PM CST
Sat. 30 Lawrence   Stevenson   3:00 PM EST
  St. Norbert   Neumann   3:00 PM CST
  St. Thomas   St. Scholastica   4:00 PM CST
  Adrian *   Aurora   7:00 PM EST
  6 p.m. CT
  Northland   Finlandia   7:00 PM EST
  St. Olaf   Lake Forest   7:00 PM CST
  Marian   Bethel   7:00 PM CST
  Concordia Wisconsin   UW-Stevens Point   7:00 PM CST
 
December
Sun. 1 St. Olaf   Lake Forest   2:00 PM CST
  Adrian *   Aurora   7:00 PM EST
  6 p.m. CT
Tue. 3 Hamline   Finlandia   4:00 PM CST
Fri. 6 St. Scholastica *   Adrian   7:05 PM EST
  MSOE *   Finlandia   7:15 PM EST
  Lake Forest *   Lawrence   7:00 PM CST
  Aurora *   Marian   7:00 PM CST
  Concordia Wisconsin *   St. Norbert   7:00 PM CST
Sat. 7 St. Scholastica *   Adrian   3:05 PM EST
  MSOE *   Finlandia   4:00 PM EST
  Marian *   Aurora   7:00 PM CST
  St. Norbert *   Concordia Wisconsin   7:00 PM CST
  Lawrence *   Lake Forest   7:00 PM CST
Fri. 13 Aurora   Augsburg   7:00 PM CST
  Gust. Adolphus   St. Scholastica   7:00 PM CST
  Trine   St. Thomas   7:30 PM CST
  St. Thomas Ice Arena
Sat. 14 Aurora   St. Thomas   2:00 PM CST
  St. Thomas Ice Arena
  Trine   Augsburg   3:00 PM CST
  USNTDP U-18 #   Adrian   7:05 PM EST
  Exhibition game; Date changed from Dec. 12
Sun. 15 Concordia Wisconsin   Saint John's (Minn.)   2:00 PM CST
Sat. 28 Bethel   Marian   4:30 PM CST
  Superior Holiday Tournament @ Wessman Arena
Sun. 29 Marian   TBD   TBA
  Superior Showdown @ Superior, Wis.
Tue. 31 Trine   Adrian   5:05 PM EST
 
January
Fri. 3 Lake Forest * ^   Trine   7:00 PM EST
  Lawrence *   St. Scholastica   7:00 PM CST
  Finlandia *   Concordia Wisconsin   7:00 PM CST
  St. Norbert *   MSOE   7:05 PM CST
Sat. 4 Lake Forest * ^   Trine   4:00 PM EST
  Finlandia *   Concordia Wisconsin   4:00 PM CST
  Lawrence *   St. Scholastica   5:00 PM CST
  Utica   Adrian   7:05 PM EST
  MSOE *   St. Norbert   7:00 PM CST
Sun. 5 Utica   Adrian   4:05 PM EST
Fri. 10 St. Norbert *   Aurora   3:00 PM CST
  Concordia Wisconsin * ^   Trine   7:00 PM EST
  MSOE * ^   Adrian   7:05 PM EST
  Finlandia *   Lake Forest   7:00 PM CST
  St. Scholastica *   Marian   7:00 PM CST
Sat. 11 MSOE * ^   Adrian   3:05 PM EST
  St. Norbert *   Aurora   3:00 PM CST
  Concordia Wisconsin * ^   Trine   5:00 PM EST
  Finlandia *   Lake Forest   4:00 PM CST
  St. Scholastica *   Marian   4:00 PM CST
  Lawrence   UW-Eau Claire   7:00 PM CST
Fri. 17 Trine *   Finlandia   7:15 PM EST
  Adrian *   St. Norbert   8:00 PM EST
  Concordia Wisconsin *   Lawrence   7:00 PM CST
  Aurora *   St. Scholastica   7:00 PM CST
  Marian *   MSOE   7:05 PM CST
Sat. 18 Trine *   Finlandia   4:00 PM EST
  Adrian *   St. Norbert   5:00 PM EST
  Aurora *   St. Scholastica   4:00 PM CST
  Lawrence *   Concordia Wisconsin   7:00 PM CST
  Pink the Rink Game
  MSOE *   Marian   7:00 PM CST
Tue. 21 Lake Forest * ^   MSOE   7:05 PM CST
Fri. 24 Marian *   Trine   7:00 PM EST
  St. Scholastica *   Lake Forest   6:00 PM CST
  Lawrence *   Adrian   7:05 PM EST
  Finlandia *   St. Norbert   7:00 PM CST
  Concordia Wisconsin * ^   MSOE   7:05 PM CST
Sat. 25 Lawrence *   Adrian   3:05 PM EST
  St. Scholastica *   Lake Forest   3:00 PM CST
  Marian *   Trine   5:00 PM EST
  Finlandia *   St. Norbert   4:00 PM CST
  MSOE * ^   Concordia Wisconsin   7:00 PM CST
Thu. 30 Concordia Wisconsin *   Marian   8:00 PM CST
Fri. 31 Trine * ^   Aurora   3:00 PM CST
  Lake Forest *   Adrian   7:05 PM EST
  St. Norbert *   St. Scholastica   7:00 PM CST
  Lawrence *   MSOE   7:05 PM CST
 
February
Sat. 1 Lake Forest *   Adrian   3:05 PM EST
  Trine * ^   Aurora   3:00 PM CST
  St. Norbert *   St. Scholastica   5:00 PM CST
  MSOE *   Lawrence   7:00 PM CST
  Marian *   Concordia Wisconsin   7:00 PM CST
Thu. 6 Finlandia *   St. Scholastica   4:00 PM CST
Fri. 7 St. Scholastica *   Finlandia   7:15 PM EST
  Aurora *   Lake Forest   7:00 PM CST
  Adrian * ^   Concordia Wisconsin   7:00 PM CST
  Lawrence *   Marian   7:00 PM CST
  Battle of Highway 41
  Trine * ^   MSOE   7:05 PM CST
Sat. 8 Augsburg   St. Norbert   2:00 PM CST
  Trine * ^   MSOE   4:00 PM CST
  Adrian * ^   Concordia Wisconsin   4:00 PM CST
  Marian *   Lawrence   7:00 PM CST
  Battle of Highway 41
  Lake Forest *   Aurora   7:00 PM CST
Fri. 14 Adrian * ^   Trine   7:00 PM EST
  Marian *   Finlandia   7:15 PM EST
  St. Norbert *   Lawrence   7:00 PM CST
  Concordia Wisconsin * ^   Lake Forest   7:00 PM CST
  MSOE * ^   Aurora   7:05 PM CST
Sat. 15 Marian *   Finlandia   4:00 PM EST
  Adrian * ^   Trine   7:00 PM EST
  Lake Forest * ^   Concordia Wisconsin   7:00 PM CST
  Lawrence *   St. Norbert   7:00 PM CST
  Aurora * ^   MSOE   7:05 PM CST
Fri. 21 To Be Announced %   Adrian   TBA
  NCHA Harris Cup Quarterfinals, Game 1 @ Site of Higher Seed
  Lake Forest %   TBD   TBA
  @ TBD
  NCHA Harris Cup Quarterfinals %   Concordia Wisconsin   TBA
  @ Higher seed
Sat. 22 Lake Forest %   TBD   TBA
  @ TBD
Sun. 23 Lake Forest %   TBD   TBA
  @ TBD
Sat. 29 Lake Forest %   TBD   TBA
  @ TBD
 
March
Sat. 7 Lake Forest %   TBD   TBA
  @ TBD
# Exhibition
* Conference
^ Division
% Post season